Mokilizingas

  stipriausi lietuvoje 2011

  stipriausi lietuvoje 2011

  stipriausi lietuvoje 2011

Rekomenduojame

Partneriai

Apklausa

Kas Jums svarbiausia renkantis židinį?

Prekinis ženklas - 11.4%
Dizainas - 11.4%
Kaina - 31.4%
Kokybė - 35.7%
Patikimumas - 10%

Viso balsų: 70
Šios apklausos balsavimas baigėsi po: 2018 08 31
  • Header Titulinis
  • Header Titulinis
  • Header Titulinis
  • Header Titulinis
  • Header Titulinis

 Klientų aptarnavimas tel.: +370 610 06060

Židiniai, židinių montavimo medžiagos, židinių montavimas

 

ŽIDINYS – tai savotiškas šeimininko portretas. Be to, jis - puikus pašnekovas. Atsisėsk prie židinio, žiūrėk ir nustebsi kiek turite bendrų bruožų.

ŽIDINYS – brandžių, protingų, mąstančių žmonių privilegija. Tai išmintingas daiktas visu savo "kūnu ir siela"

ŽIDINIAI ATVIRO TIPO – tradicinis židinio sprendimas, kurį žinome nuo neatmenamų laikų. Senovėje žmonės ant ugnies gamindavo valgį ir naudojo gyvenamojo ploto šildymui. Atviras židinys buvo laužas, aplinkui ratu apdėtas akmenimis.Vėliau virš židinio buvo įrengiama anga, pro kurią išeidavo dūmai, o dar vėliau atsirado ir kūgio formos kaminas "gaudyti dūmus".

Terminas židinys žinomas iš lotynų kalbos žodžio „caminus", kuris reiškia atvirą židinį (atvirus pelenus).

Atvirų židinių naudingumo koeficientas vos 15%. Deginant malkas 85% šilumos "iškeliauja" per kaminą. Šio tipo židiniai daugiau yra skirti grožiui, o ne šildymui. 

 

ŽIDINIO KAPSULĖ – uždara konstrukcija iš ketaus ar plieno su stiklo keramikos durelėmis. Įkaitęs korpusas, tai šilumos šaltinis, kurio apdaila gali būti įvairių stilių ir medžiagų. Tokio tipo židiniuose, kuriais numatoma šildyti patalpas, naudojami didesnio sandarumo ir galingumo ugniakurai. Jų techninėse charakteristikose yra nurodomas autonominio degimo laikas. Realiai būsto šildymui naudotini tokie ugniakurai, kurių degimo laikas yra ne mažesnis negu 8 val., o idealiausiai tiks tie, kurių veikimo laikas 12-14 val. Tokiu atveju lengvėja židinio priežiūra, nes pakanka per parą prie jo prieiti vos kelis kartus.

 

ŽIDINIAI skirstomi į šias pagrindines grupes:

  • Židiniai klasikiniai - klasikiniame interjere pagrinde naudojamos natūralios medžiagos (medis, akmuo,...), kurių raštai ar klasikinės formos puikiai dera prie interjero stilistikos.
  • Židiniai moderniški - moderniems židiniams būdingos įvairesnės formos (stačiakampis, piramidė, apvali forma) Dažniausiai naudojamos medžiagos: skarda, stiklas įvairių rūšių plienas. Tai ištobulintų technologijų, kurių tikslas – minimalios kuro sąnaudos, lengva priežiūra ir saugumas. Modernūs židiniai tipizavimo atžvilgiu gali būti: tipiniai, pasirenkant patikusį produktą iš katalogo ir autoriniai darbai.
  • Židiniai minimalistiniai - minimalistiniame interjere židinys lyg ir "slepiamas" neišskiriant jo iš bendro interjero, todėl ir medžiagos turi būti priderintos prie visumos, kaip (stiklas, dekoratyvinės plytelės, dažai,...)
  • Židiniai avangardiški (High - teck) - šio stiliaus židinys šviečia poliruotu metalu, turinčiu neįprastas formas. Pakuros gali kabėti virš grindų. Augalinių motyvų, netiesių linijų visuma dar labiau pabrėžia stiliaus privalumus.
  • Židiniai kantri (kaimiški) - šiems židiniams būdinga paprasta forma. Jie išsiskiria savotiška puošyba. Paprastai naudojamos medžiagos – tai medis, sendintos plytos, akmenys. Prie židinio įrengiami suoliukai, o po ugniakuru būna vieta skirta malkoms sudėti.

 

Židinio dydis turėtu priklausyti nuo patalpos dydžio. Mažas – mažesnėje patalpoje, o didesnėje galite sau leisti turėti ir didelį.

 

ŽIDINYS - TAI NAMŲ ŠIRDIS. SAKO, JIS, NET ŽMOGAUS SIELĄ GYDO.
TAI LAISVĖS POJŪTIS - NORI UŽKŪREI, NORI NE.