Mokilizingas

  stipriausi lietuvoje 2011

  stipriausi lietuvoje 2011

  stipriausi lietuvoje 2011

Apklausa

Kas Jums svarbiausia renkantis židinį?

Prekinis ženklas - 11.4%
Dizainas - 11.4%
Kaina - 31.4%
Kokybė - 35.7%
Patikimumas - 10%

Viso balsų: 70
Šios apklausos balsavimas baigėsi po: 2021 08 31

 Klientų aptarnavimas tel.: +370 610 06060

Klausimai

Šiame skyrelyje Jūs galite parašyti klausimą mums.

 

Naujas įrašas
Tema *
Vardas *
El.paštas
Turinys *
 
 
 

Kaminas atitikantis A++ reikalavimus

Statomas A++ 80 m2 namas. Pagrindinis šilumos šaltinis - sistema oras - vanduo. Tačiau projekte numatytas ir bus įrengiamas ir židinys. Norėčiau sužinoti, koks kaminas būtų tinkamiausias ir atitiktų A++ reikalavimus? Kokio diametro kamino vidaus skersmuo būtų tinkamas? Kamino aukštis 5,5 m. Židinys planuojamas apmūryti šamotu ir turės oro išvedimą į kambarius. Kokio galingumo židinys būtų reikalingas?

Dūmtraukiai, kurie atitinka jūsų įvardinto statinio energetinę klasę gali būti visų tipų, tai surenkamos modulinės sistemos ir surenkamos dvisienės metalinės nerūdijančio plieno sistemos. Esmė rangovo kompetencija ir technologijos išmanymas A ir iki A++ klasės statiniuose vykdant susijusius darbus. Jeigu klausiate apie egzistuojančias sistemas, tai tokių tikrinių šiandien tikėtina, kad nėra, nes nėra ir greičiausiai metodikos tokių sistemų testavimui. Neteko susidurti kai dūmtraukių sistemų gamintojai savo gaminamų sistemų savybių deklaracijose atspindi tokias tendencijas rašytine forma. Iš vartotojų ar atskirų rangovų atsiliepimų apie egzistuojančias tokias sistemas, tai daugiau tik graži marketingo teorija už didelius jų biudžetus. Esminiai dalykai, reikia parinkti tinkamą dūmtraukio sistemą jungiamam prietaisui jo techninio paso apibrėžimų ribose ir turėti žinias tokiam įrengimui energetiškai efektyviuose statiniuose. Privalu užtikrinti tarp dūmtraukio sistemos korpuso ir statinio konstrukcijų sandarumą specialiomis, būtent tam tikslui skirtomis priemonėmis apie kurias mes dalykiškai perteikiame kaminu centras svetainėje, pabrėžiame apie specialistų kompetenciją susijusiu klausimu. Turime labai gerą atspindinčia veiklą praktiką, kai statinių sandarumo testo metu tikrinamas bendras statinio sandarumas t.t. ir įrengtos dūmtraukių sistemos. Devyniasdešimčia nuošimčių testų rezultatai teigiami t.y. atitinka sandarumą kas ir atspindi tarpusavio medžiagų tinkamą sujungimą, kita kai statybos metu pažiedžiama tai kas buvo įrengta. Jeigu viskas įrengta tinkamai tai ir apibrėžia technologinio mazgo įrengimo tinkamumą A ir iki A++ statiniuose.
A ir iki A++ klasės statiniams turi būti parenkami tokį tipą ir energetinę klasę atitinkantis įrenginiai, židinių ugniakurai ir/ar krosnelė. Akumuliacinė židinio konstrukcijos dalis parenkama tokio tipo, kad tenkintų galimų šilumos nuostolių kompensavimą, bet tai tik veikia, jeigu tinkamai suprojektuojama, parenkama ir įrengiama. Iš vartotojų atsiliepimų akivaizdžiai matomos tendencijos, kai nepaisoma esminių parinkimo ir įrengimo nuostatų, pasirinkimas grįstas marketinginiais monais, bet ne inžineriniais sprendiniais, ugniakurai neveikia taip kaip turi, šilumą kaupiančios pakabintos ant ugniakurų akumuliacinės dalys daugiau tik tėra butaforija. Rekomendacija kreiptis į specialistus kurie turi žinias ir gerą praktiką, pavyzdžiui į židinių centro technologus, kad jums užsakius paslaugas jos ilgalaikėje perspektyvoje būtų daugiau jums naudingos fizine ir ekonomine prasme siekiant užsibrėžtų tikslų.

Trečiadienis, 22 lapkričio 2023

40 kvadratinių metrų kambariui reikia krosnelės

40 kvadratinių metrų kambariui reikia krosnelės.

Tokiam plotui kaip įvardinote, visų dydžių egzistuojantys rinkoje gaminiai patenkins jūsų šiluminius lūkesčius. Lieka jums pasirinkti tik estetinius ir ekonominius jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį kuriuos rasite specializuotose parduotuvėse ir/ar jų skyriuose.

Trečiadienis, 22 lapkričio 2023

Lauko židinys terasos sienoje

Sveiki, projektuojame namą ir domimės židinio įrengimo galimybėmis terasos lauko sienoje. Klausimai:
1. Ar tokio tipo židiniui yra reikalinga specialiai storesnė siena?
2. Ar angos pusėje turėtų būtų nedegus fasadas?
3. Kaip darosi tokio židinio kaminas - galinėje sienos pusėje (išorėje) ar pačios sienos viduje?
4. Kokie galimi kainų rėžiai norint įsirengti tokio tipo židinį. Čia galima pamatyti pavyzdį: www.archlab.lt/portfolio_page/modernus-uzmiescio-namas/

Visų tipų individualaus formato židinių ugniakurus mes projektuojame jau daugiau nei 20metų, gaminame ir įrengiame. Pagrindinis reikalavimas projektavimui ir įrengimui yra priešgaisrinės saugos reikalavimai kurie apibrėžia esminius nežinomuosius kurių būtina paisyti. Įrengimui naudojame tik specialiąsias medžiagas kurios yra atsparios aukštesnėms temperatūroms ir aišku kadangi tai laukas ir atmosferiniam ciklų poveikiui. Tai dalykai kurie užduoda pagrindinius sprendinio įgyvendinimo aspektus, toliau seka norimo formato židinio pakuros tūrio suderinamumas su dūmtraukio sistema, jų darbas tandeme užtikrina puikų veiksmingumą ir komfortą naudotojui. Šitie dalykai išgryninami darant technologinę simuliaciją veiksmingumui.

Į klausimus:
1. Norimo židinio pakuros dydis visuomet užduoda aplinkinių konstrukcijų ir panaudotinų medžiagų dydžius. Jeigu turėtume aiškesnę užduotį ir jūsų užmanyto židinio proporcijas galima būtų tiksliai atsakyti dėl visos konstrukcijos medžiagiškumo;
2. Visos medžiagos, kurios supa židinį, be išlygų turi atitikti A1 degumo klasės reikalavimus, t.y. turi būti nedegios;
3. Dūmtraukio sistema gali būti priklausomai nuo židinio ugniakuro tipo ir statinio konstrukcijos įintegruota t.y. modulinė sumūrijama, arba lengva segmentinė t.y. dvisienio dūmtraukio tipas. Privalomi priešgaisrinės saugos reikalavimai integruotai moduliniai apie 20mm, o segmentiniai apie 80mm iki degiųjų konstrukcijų nuo detalės išorinės plokštumos;
4. Dėl biudžeto atsakyti tiksliai negalime dėl jūsų užduoties, bet vadovaudamiesi nuosava praktika, galime pateikti vidutines biudžetų žirkles. Kalbėsiu tik apie atviro tipo lauko židinius kurie pritaikyti tiek estetiniam vaizdui, tiek maisto gamybai. Mes juos skirstome pagal dydžius iki 80cm pločio, iki 100cm pločio, iki 120cm pločio ir specialus formatas be ribų. Peržiūrėjome paskutinius savo įvykdytus darbus t.y. nuo 80cm iki 100cm paskutinių vienuolikos įrengtų židinių vidutinis biudžetas svyruoja nuo trijų tūkstančių aštuonių šimtų iki penkių keturių šimtų. Biudžeto dedamąją įtakoja pakurų geometrija, pasirinktos užsakovų medžiagos, mūro išpildymas ir t.t. Tokios žirklės.

Jeigu jums įdomus mūsų darbai kurie pateikti galerijoje ir jūs norėtumėte sau individualaus sprendinio, laukiame jūsų užduočių.

Šeštadienis, 11 lapkričio 2023

Kaip padidinti dujinio katilo ekonomiškumą

Sveiki. Kaip padidinti dujinio katilo ekonomiškumą? Naujas katilas Bosch Condens 2300iW - momentinis. Pajungtas kambario termostatas Bosch CT200. Šildymo sistema: 3 Kermi radiatoriai, ir grindinis šildymas virtuvė/vonia. Butas ~80kv.m 2007statyba. Nustatyta šilto vandens temperatūra 40laipsnių. Kokiu režimu naudoti katilą? Ar CT200 valdiklyje nustatyti pastovią kambario temperatūrą? Ar sukurti scheduler’į? (kiek laipsnių, kokiu paros metu palaikyti temperatūrą). Ar verta sudėti ant radiatorių BOSCH smart termostatus, kurie susijungia su CT200? Ar tai duos kažkokio efektyvumo taupant dujas? Dabar, CT200 valdiklyje nurodyta šildymo sistemos ekonomiškumo skalė (žalia juosta, žalias lapo simbolis) nesiekia net pusės. Kiek jūsų manymu yra norma katilui sudeginti dujų per parą pašildant iki 22c temp. 80kv.m vidini butą? ~3kubai? Ar tai daug, kai lauke dar nėra minuso.

Į jūsų paklausimą.
Dujinis katilas veikia pagal gamykloje įdiegtus vidinius komponentus bei įrašytą programinį algoritmą, kurie ir yra esminiai katilo naudingumo rodikliai apibrėžti jo techniniame pase, nes į rinką išleidžiamas gaminys atitinka galiojantį gamybos ir aplinkosaugos standartą. Visi „aplipdymai" aplink šildymo katilą, tai yra tik šildymo sistemos veikimui numatyti atskiri moduliai ar įranga, kurie daro tiesioginę įtaką tik jos veikimui, bet ne šildymo katilo veiksmingumui. Katilo veikimo principas paprastas, jis veikia arba neveikia programinės įrangos ribose, ruošia karštą vandenį naudojimui arba palaiko užduotą jam termofikato temperatūrą, kitų funkcijų neatlieka.
Patarimas. Jeigu jums įdomus ir/ar svarbus jūsų būsto šildymo sistemos tinkamas veiksmingumas, kreipkitės į jos projektuotoją kuris galės patarti kaip galima ją patobulinti, o meistrai ar ūkio būdu atliksite numatytus tokius darbus. Jeigu turite, jūsų nuomone, dujinio katilo perteklinį resursų sunaudojimą ir/ar būsto šilumos nuostolius, reikia išsiaiškinti kodėl taip vyksta, per kurias statinio dalis galimai šalinasi šiluma ir imantis jų lokalizavimo, nes pridėtinės įrangos kuri nenumatyta šildymo projektu instaliavimas daugiau išbalansuoja sistemą nei duoda naudos. Toks kelias greičiausiai būtų protingas, sutaupytų lėšų ir laiko interpretacijoms. Sėkmės.

"

Ketvirtadienis, 26 spalio 2023

Didžiausias galimas židinio kapsulės plotis

Planuojame įsirengti vidaus židinį angoje, kurios plotis 80cm. Kiek turėtume palikti atstumo nuo angos kraštų, t. y. koks didžiausias galimas židinio kapsulės plotis? Ir koks geriausias būtų jo pakuros (viduje) gylis? Matėme židinių su sumažintu pakuros gyliu (romatop 77.44.33.13). Ar sumažintas gylis patikimas, nes liepsna ir malkos bus nuolat prie stiklo? Naudosime kaip alternatyvą šildymui šaltesniems vakarams.

Ugniakurai skirstomi į grupes su paskirtimi. Vieni gali tarnauti tik estetinio sumetimo tikslais ir tik periodiškai ne daugiau kaip kelias valandas, o kiti kurie turi aiškią iš gamyklos paskirtį, nes jų konstrukcijos ir korpusai specialiai tam pagaminti, gali veikti uždarame tūryje be apribojimo. Pasirinkus prietaisą su tikslu įsirengti, reikia įdėmiai išnagrinėti jo technologinį įrengimo aprašymą techniniame pase-instrukcijoje arba kreiptis į specialistą kuris tai įrengs. Aprašyme gamintojas aiškiai apibrėžia būtinuosius atstumus ir nurodo kokioje aplinkoje gali veikti prietaisas, tai labai svarbus momentas norint pasiekti užsibrėžtų tikslų. Gamintojas ir/ar gaminio pavadinimas lieka inkognito, kol neaiški jo prigimtinė paskirtis, pritaikymas, o mažas gylis t.y sumažinto gylio 2/3 ugniakurai puikiai veikia, tik svarbu tinkamai įrengti. Esminiai dalykai degimo produktų šalinimas, oro tiekimas degimo procesui užtikrinti, tūris ir aplinka kurioje bus įrengtas prietaisas.
Praktika rodo, kad vartotojai dažniausiai skundžiasi mažaverčiais gaminiais t.y. jų nesandarumu, pastoviu parkaitimu, nes sudėtingai reguliuojamas degimas, dūmų kvapu per deformuotas dureles dėl anksčiau paminėtų veiksnių. Tai susiję su pagalbiniu šildymu kai iš prietaiso daugiau siekiama gauti nei jis gali. Tie kurie įsigyja tinkamos paskirties gaminius, kur gamintojas apibrėžia daugiau tikrinės paskirties, tokių dalykų išvengia ir nesusiduria su diskomfortu. Rekomenduojame daugiau pasidairyti tarp sumažinto gylio 2/3 židinių ugniakurų modifikacijų taip vadinamos S – serijos, pasiūlymų prieš įsigyjant. Siekite, kad jūsų prietaisas veiktų naudingai, kad šalintų kuo mažesnę temperatūrą į išorę, kad kuo daugiau liktų šilumos jūsų būste per šilumą kaupiančias medžiagas kurios leis subalansuoti jos poreikį, sumažinti kuro sąnaudas, taršą į aplinką ir padidinti gyvenimo komfortą. Sėkmės.

Pirmadienis, 02 spalio 2023